Що таке "лізинг" та як він працює?

29 Жовтня 2021

Припустимо, ви бажаєте придбати машину, але необхідної суми немає. Що робити?

Як варіант - позичити гроші у знайомих, друзів чи родичів. Але часто подібні питання вирішуються на рівні усної домовленості та містять різноманітні ризики.

Що таке

Можна взяти кредит в банку. Але без застави, поручителя та пачки документів про свої доходи не обійтися. А ще сплата різних комісій і КАСКО в повному обсязі під час оформлення договору.

Альтернативний і найбільш зручний варіант - лізинг. Саме цю послугу надає компанія ХАПАЙавто.

Давайте розбиратися що таке лізинг, кому він потрібен, чим відрізняється від кредиту та чи вигідно це взагалі.

Простими словами лізинг - це популярний спосіб поетапного придбання автомобіля у власність. По суті, лізинг дозволяє взяти транспортний засіб у довгострокову (від 12-ти місяців) оренду з наступним правом викупу. На відміну від кредиту, до завершення строку дії договору авто знаходиться у власності компанії.

В Україні лізинг для фізичних осіб з'явився не так давно, але за рахунок зручності швидко став популярним. Наразі придбати автомобіль в лізинг можна як у лізинговій компанії, так і в автосалоні чи прокатній компанії.

Скільки коштує взяти в лізинг авто та чи вигідно це насправді?

Достатньо сплатити аванс та одноразову комісію. На відміну від кредиту, ніяких додаткових чи прихованих витрат в договорі лізингу не буде, а сума авансу може скласти лише 15%.
В ХАПАЙавто середньомісячна ставка коливається в межах 1,9%. Це означає, що чим коротший строк договору та більша сума авансового платежу, тим нижчою буде ставка фінансування.

Графік платежів складається з рівномірним розподілом суми фінансування на весь період лизингу. Податки, страховку, реєстрацію, технічний огляд б/в авто сплачує лізингодавець. Всі ці платежі додаються до вартості авто та рівномірно розподіляються по всьому графіку платежів.

Строк фінансування ви обираєте самостійно: від 1 року до 7-ми років.
Останній платіж за договором (він же - викупний) ви маєте право внести достроково, але не раніше 12 місяців з моменту підписання угоди.

Як бачите, все достатньо просто та менш проблематично, ніж у випадку з банківським кредитом. Купуючи авто в лізинг, ви економите час, нерви та, саме головне, - свої гроші.
 

Що потрібно для того, щоб купити авто в лізинг?

Для того, щоб оформити договір лізингу на обраний автомобіль, вам необхідно надати паспорт та ІПН - цей мінімальний "пакет документов" є достатньою підставою для укладання лізингового договору.

top